+38(098)236-34-14 info@shafranspice.com
БФС для виробництва натуральних ...

Консерванти

Продукти:

  • Суміш консервуюча «Опті Фреш».
  • Суміш консервуюча «ФріБак».
Варені ковбаси
БФС для виробництва натуральних ...
Варені ковбаси

Якими бувають і яку роль відіграють харчові стабілізатори

Харчові добавки консерванти грають важливу роль в харчовій промисловості. Якісні харчові стабілізатори дозволяють збільшити термін придатності і період зберігання продуктів харчування, зберегти презентабельний «товарний» зовнішній вигляд і  запах.

Природний або штучно створений консервант – це надійний захист від негативного впливу бактерій, дріжджів, цвілі і грибка.

Які бувають харчові консерванти

Консерванти в харчовій промисловості прийнято умовно відносити до двох типів, серед яких:

  1. консерванти;
  2. речовини, які мають властивості стабілізаторів.

Перша група, тобто безпосередньо консерванти, впливають на мікроорганізми на клітинному рівні.

Друга група, тобто речовини з характеристиками консервирующего дії, впливають безпосередньо на мікроби, сприяючи зниженню показників навколишніх середовищ:

Існує різниця між антиоксидантами і стабілізаторами харчовими.

Перші є речовинами, які легко піддаються окисленню і перетворюються в нешкідливі для організму продукти, паралельно не даючи поширитися хімічному окисленню, оскільки витрачають кисень (ключовий окислювач). В результаті продукт окислюється набагато менше, ніж це б відбулося без антиоксиданту.

Другі запобігають біологічному псуванню продуктів.

Всупереч різноманіттю стабілізаторів, немає жодного, який би володів універсальними властивостями і підходив до всіх харчових продуктів без винятку.

Будь-який консервант володіє індивідуальним спектром впливу. Поєднання і змішування різних консервантів дозволяє домогтися максимального ефекту. Доповнення таких фізичних методів консервування, як процес висушування, нагрівання, охолодження, заморожування і т.д., здатне істотно посилити ефективність «роботи» консервантів і речовин з такими унікальними властивостями.

Сучасні технології дозволяють розробляти, удосконалювати і оптимізувати результативність консервантів. В результаті кожною групою харчових продуктів були отримані спеціальні збалансовані складові – харчові стабілізаториі. Прикладом можуть служити такі консервуючі суміші, як:

Як «працюють» харчові консерванти

Для досягнення максимально ефективної дії стабілізаторів, важливо дотримуватися рекомендованих технологій виробництва і рівномірно розподіляти суміш в продукті.

Як показує практика, найбільш вдалим моментом для рівномірного розподілу вважається період безпосередньо після термічної обробки і перед процесом перемішування.

На які класи поділяються консерванти

Класифікацій для розподілу таких речовин багато. Однією з найбільш значущих і простих вважають класифікацію за способом отримання. Тобто це можуть бути:

Наприклад, купити харчовий консервант Е 250 (NаNО2, нітрит натрію) та Е 251 (NaNO3, нітрат натрію) поспішають всі виробники м’ясо-ковбасних виробів для збільшення термінів зберігання готової продукції.

Стабілізатор Е 200 (сорбінова кислота) затребуваний у виробництві заморожених напівфабрикатів.

На сьогоднішній день консервант знайшов застосування в кожній галузі харчової промисловості, підтримуючи запаси їжі для людства на досить високому рівні. На консерванти ціна залежить від складу сумішей і обсягу замовлення. Купити харчової консервант високої якості у надійного виробника, такого як Shafranspice – це вивести свій м’ясоковбасний бізнес на якісно новий рівень.

Зв'яжіться з нами