+38(098)236-34-14 info@shafranspice.com
На Главную

Корисні спеції

Трави і спеції, що регулярно додаються в їжу в малих дозах, є унікальними стимуляторами здоров'я. Спеції діють як потужні антибіотики, засоби для розрідження крові, протиракові агенти, протизапальні фактори, регулятори інсуліну і антиоксиданти.

Найсильніші антибіотики

Yайсильнішими вбивцями тридцяти видів бактерій виявилися цибуля, часник, ямайський перець, майоран, чебрець, естрагон, кмин, гвоздика, лавровий лист і кайенский перець.

Найсильніші антиоксиданти

Цей список очолюють орегано, чебрець, шавлія, кмин, розмарин, шафран, куркума, мускатний горіх, імбир, кардамон, коріандр (кінза), базилік і естрагон.

Імбир

Спектр лікувальних властивостей, якими володіє корінь імбиру, досить широкий, він надає: протизапальну, спазмолітичну, знеболюючу, розсмоктуючу, що збуджує, вторгнень, потогінну, загоює і тонізуючу дію. Також імбир має сильну антиоксидантну і заспокійливу дію, підвищує імунітет і захищає організм від паразитів.
Вживання імбиру в їжу покращує секрецію шлунка, підвищує апетит, зменшує кількість холестерину в крові і знижує артеріальний тиск. Також імбир корисний як профілактичний засіб проти розвитку злоякісних пухлин (раку).

Орегано

Орегано використовується з давніх часів для боротьби з інфекціями. Масло орегано настільки ж ефективно, як і антибіотик .
Люди, які приймають орегано в їжу в невеликих розумних кількостях, можуть отримати додатковий протипаразитарний і антидіабетичний захист.

Кориця

Додавання кориці в їжу, особливо в солодкі страви, допомагає контролювати сплески цукру в крові. Кориця допомагає нормалізувати рівень цукру в крові, підвищуючи чутливість до інсуліну.
Додаючи корицю в їжу в невеликих кількостях, наприклад, посипаючи нею десерти, ви робите роботу інсуліну більш ефективною. Гвоздика, куркума і лавровий лист також володіють такою дією, але більш слабкою. Таким чином, ви можете уникнути підвищення рівня цукру та інсуліну в крові і тим самим запобігти діабету.

Куркума

У жовтій куркумі – спеції, яка входить до складу порошку каррі, міститься висока концентрація потужного антиоксиданту куркумина. Згідно з останніми дослідженнями, куркумін допомагає пригнічувати ріст ракових клітин. Те ж саме відбувається і з клітинами раку товстої кишки і раку легенів. Дослідники вважають, що куркумін блокує активацію генів, що викликають захворювання.

Якщо порівнювати сушені і свіжі спеції, то слід зазначити, що їх властивості аналогічні, однак концентрація корисних для здоров’я сполук вище в сушених травах і спеціях.

Поділитися новиною

Напишіть нам

Проконсультуємо та підкажемо все о спеціях